Garsas, žodis, kalba, muzika, komunikacija

Paulius Daukšas Budimo Kanalas

Sveiki, jau dalinausi tema apie vaizdinį visatos pažinimą, o dabar atėjo metas pasidalint apie garso, muzikos ir žodžio reikšmę. Be to – visos pažinimo formos egzistuoja išvien ir viena kitą papildo (yra mokslas „cymatics”, kur atliekami tyrimai, kuriuose garsu įtakojama materija ir taip susiformuoja atitinkamų struktūrų šablonai).

Tad pradėkime nuo garso: garsas – tai gyvybė, tai valios pasireiškimas – tai sąmonė. Kaip hindų kosmologijoje minima, jog visos visatos esmė atsispindi pirmapradžiame garse AUM. Krikščionybėje: „Pradžioje buvo Žodis, tas Žodis buvo pas Dievą, ir Žodis buvo Dievas“. Kabaloje: tai minima, kaip absoliutaus nieko ir visko sutrauktas taškas, kuris suskamba EHYEH (AŠ ESU) vardu. Vėliau iš šio vardo išeina visa seka tolimesnių vardų, kuriais sukuriamas gyvybės medis – išreikštoji visata – visas to, kas yra kūnas. Lygiai taip pat AUM garsas išsišakoja į ištisas mantras, kuriomis taipogi išsireiškia visas tas, kas yra. Per savo mistines keliones ir ypač su mantromis – pats patirdavau kaip tarytum eina vientisas garsas ir tada jis tarytum susisuka ir išsikraipo pats savyje, taip suformuodamas naujus garsus ir jų junginius – magiškus žodžius, kurie iškart sukuria naujas tos pirminės sąmonės reikšmes/formas, kuriose užgimsta vis daugiau savimonės.

Tad garsas yra tikra jėga ir žodžiai iš esmės yra magija – tos jėgos išsireiškimo kryptys. Ir kadangi viskas yra sukurta iš vadinamos kalbos, tai per tą pačią kalbą – per tuos pačius garsų junginius mes galime atpažinti kūriniją ir atkurti dar daugiau jungčių su ja. Na, o kai atkuri jungtis, tada esi laisvas jomis naudotis arba nesinaudoti.

Todėl reikia trumpam pasidėti paviršutinį/buitinį kalbos ir garsų naudojimą į šalį ir pažvelgti į visa tai taip, tarsi tai būtų kažkas visiškai nauja, gilu ir stebuklinga (nes iš tiesų – taip ir yra). Tuomet ramioje aplinkoje ir meditacinėje būsenoje galima pradėti išties susipažinti su ta magiška jėga, kuri visad slypi viskame.

Tad pradėki eksperimentuoti su savo unikaliu garsu, kuris atspindi tavo unikalų vibracinį dažnį, kuriuo esi – taip sukuriamas rezonansas – atspindys, per kurį gali geriau atpažinti tą vibraciją – būseną, o toliau vystant rezonansą sukuriama sinchronizacija, kuri visas vibracines būsenas suderina. Eksperimentuok su tonais ir garsų dažniais: UUU, OOO, AAA, III ir t.t. Gali išmėgint Bidža mantras, kurios atspindi čakrų centrus: LAM, VAM, RAM, YAM, HAM (pats garso centras), AUM… Plačiau pasidomėti garsu ir garsinėmis praktikomis rekomenduoju Joanathan Goldman knygas, kurios taip pat yra išverstos į lietuvių kalbą. Taip pat Jonathan‘as Goldman‘as kuria ir nuostabius harmonizuotus meditacinius garso takelius, kuriuos ir kitus panašius takelius galėčiau atsiųsti iš savo kompiuterio (jei sudomino – rašyk). Tačiau dar efektyviau, jei klausaisi gyvo garso (pvz vargonų bažnyčioje) arba susikuri visus tuos garsus pats su kompanija, o tam yra įvairios technikos ir įvairūs instrumentai (gongai, dambreliai, tibetietiški dubenėliai, kristaliniai dubenėliai ir t.t.).

Vėliau gali išmėgint įvairiausias mantras („mantra“ – sakralinė kalbėsena), kuriomis galima atrasti dar daugiau įdomių atradimų apie save ir visatą. Prieš ar po mantrų praktikos galima pasidomėt jų vertimu, tačiau esmė yra išjausti pačią mantrą tiesiogiai – tokią, kokia ji yra, nes tai yra kodai, kurie savotiškai rezonuos su tavo visu kūnu ir tuomet atvers savotiškus savęs ir visatos pažinimo kanalus. Na, o teorinis domėjimasis visą tą pažinimą dar gerokai papildys. Kitas dalykas – kaip tai darysi: ilgai ar trumpai, iš lėto ir įsigilindamas į kiekvieną mantros garselį, ar greitai ir ritmiškai – visa tai, taip pat skirtingai įtakos būseną ir pažinimą. Tad vėlgi – visa tai palieku kiekvieno individualiems tyrinėjimams. Jei nori, kad parekomenduočiau ar atsiųsčiau kokių mantrų – rašyk.

O dabar prieiname prie pačios kalbos. Daugybė žmonių naudoja žodžius, nesuvokdami jų esmės – jie juos naudoja pagal nesąmoningą išmokima tam, kad prisitaikyti prie juos supančios aplinkos. O šiuo įrašu aš siekiu atkreipti dėmesį į kalbą, kaip į aukštesnio pažinimo ir savimonės kėlimo įrankį. Mūsų lietuvių kalba yra viena iš seniausių gyvųjų kalbų pasaulyje, ji kilus iš tos pačios šaknies kaip ir sanskritas („devanagari“ – dievų kalba), kuriuo ir yra parašytos visos neseniai minėtos mantros. Tad raginu taip pat pasigilinti ir į lietuvių kalbos žodžius, pavyzdžiui: mintis – nuo žodžio minti, tada: į-minti, pra-minti, įsi-minti, iš-minti – išmintis – tai, kas išminta. Taip pat labai stiprus žodis – būtis, nes tai nusako esmę ir turi daug praturtinančių išraiškų: būtinai, būtent, būtybė, būsena, būrimas, buveinė – va kaip būva. Na ir yra dar galybė įdomybių, kurias gali atrasti nuo šiol būdamas dėmesingesnis kalbai. Išties kiekviena kalba yra tarsi unikali operacinė sistema „windows’ai”(langai) pažinti pasaulį.

Ir toliau – galime prieiti prie dar vieno nuostabaus pažinimo – muzikos. Pats žodis „muzika“ kilęs iš graikų kalbos, kas reiškia „mūzų menas“, o mūzos yra įkvėpimo deivės, kurios savo menu sužadina. Todėl muzika turi ypatingą reikšmę bet kokio proceso pagyvinimui ir harmonizavimui, ji yra vienas iš pagrindinių komponentų, kuris animuoja vaizduotę, o kas yra vaizduotė jau buvo plačiai kalbėta keliose temose (vaizduotė ir atmintisvaizdinis atpažinimas). Tad pasitelkus muziką ir ypač klasikinę (nes ji remta aukštos harmonijos principais), galima išties stipriai pažinti ir susiderinti su kūrinija. Tačiau vėlgi – tu turi leisti jai tave persmelkti, todėl geriausia klausyti meditacinėje būsenoje, susitelkus tik į muziką. Tuomet ateina aiškus vaizdiniai ir jie kristalizuojasi į suvokimus – įžvalgas, kurias nevisada gali įvardint, bet aš rekomenduočiau jas įvardint, kad įžeminti ir turėti suvokimo ciklo išbaigtumą. Taip pat vienas iš dalykų, kuris labai padeda įsijausti, įsileisti ir transliuot muziką per save – yra atitinkami judesiai, dirigavimas, šokis.

Vienas man labiausiai patinkantis klasikos kūrinys yra „Gustav Holst – Plantets“ (planetų kompozicija). Šią kompoziciją sudaro 7 mūsų saulės sistemoje egzistuojančios planetos, kurioms priskiriamos specifinės savybės (žr. nuorodos info laukelyje), kurios taip pat atspindi ir 7 čakras ir kompozicijoje eina nuo apačios į viršų. Šis kūrinys gali ypatingai ir subtiliai padėt išjausti ir suvokti visą šį patirčių spektrą, kuriame save dabar randame. Tereikia įsijausti ir pasitikėti savo vaizduote. Pats jau ilgai praktikuoju su šiuo kūriniu ir matau, kad ten slypi begalinis komplektas brangenybių, kurios mums priklauso, bet esame jas užmiršę.

Tad pažinimo praktika per muziką jau yra aukštesnio lygio praktika, negu knygų skaitymas, bet, kad pakankamai pasimokyti iš muzikos, reik pasimokyt ir teorijos, kad galėtum ją išplėstai suvokti muzikoje.

O bendrai, tai pats kosmosas ir yra ištisa muzika, ir jei gerai įsiklausysi į reiškinius, atrasi ją visur ir viskame. Kiek turėjau patirties aukštesnėse dimensijose – tai ten visa komunikacija ir patiriama kaip muzika – kaip vientisas orkestras, kuriame nėra vietos mąstymui ar abejonėms, nes tai jaučiasi ant tiek natūraliai ir pilnavertiškai. Tad garsas ir muzika natūralai apvalo, padeda paleist įtampas ir atsinaujinti.

Ir nepamiršk: viskas yra gyva – viskas yra sąmonė, kuri ištisai vibruoja – ištisai kalba. Tad pašalink svetimumo iliuziją ir bendrauk su savo kūnu, gamta, daiktais, kosmosu ir t.t. – tai tavo paties sąmonės savimonės pratęsimai/papildymai. Šioje vietoje vėlgi turi pasitikėti savo unikalia struktūra – tavo santykis su viskuo yra unikalus, todėl „objektyvių įrodymų ieškojimas tik trukdys natūraliai komunikacijai. Tel-empatinė komunikacija dažnai atrodo taip, lyg tu pats sau kažką pasakai, nors realiai tu tiesiog išverti tam tikrus signalus sau suprantama kalba ir reikšme. Pas mus visuomenėje kalbėjimas su savim dažnai priskiriamas psichinei ligai, tačiau taip yra tik tiems, kurie į tai įsivelia nesąmoningai ir kurie patys tapatinasi su savo asmenybės konstruktais. O kada atpažįsti save, kaip gryną esybę, tada gali harmoningai naudotis visais savo sąmonės konstruktais – visoje visatoje. Tuomet visuomenėje atrodysi tikrai keistas, bet kadangi tu tai naudosi integraliai – tave greičiausiai laikys kūrybingu. ;D

Tad komunikacijoje išties svarbiausi ne žodžiai, o empatija (dėl to ir tel-empatija), nes tik mylint ir įsijautus į kitą – galėsi surinkti geriausiai tinkančius žodžius ir nepriklausomai nuo išankstinių apibrėžimų – vienas kitą suprasti ir išvesti kokybišką bendravimo produktą.

Pabaigai dar pasidalinu nauju ir trumpu filmu apie universaliąją garsinę geometriją ir vibracinį pokytį pasaulyje: http://youtu.be/FY74AFQl2qQ​

Tai tiek šiam kartui. Praktikuok, praktikuok ir jeigu kas – rašyk/dalinkis, ačiū.

Kiti Įrašai

Žinučių Rinkinukas Apie Evoliucinį Sąmonės Šokį

Sąmonės evoliucijos kelionėje mūsų žmogiškas ego visad juda kiek lėčiau nei mūsų dvasia. Tad kad išvengti skaudesnių pamokų šioje kelionėje – yra labai svarbu neforsuoti ir taip pat neslopinti šios savo dalies. Tai yra mūsų vadinamos „reptilinės smegenys“, kurios yra

Skaityti

Prie Išminties Branduolio

Telkis į Begalybę/Amžinybę, o laikinus/momentinius dalykus matyk kaip tokius ir leisk jiems integruotis laisvoje gyvenimo tėkmėje. * Net ir gyvenimas pozityvume (kada viskas sekasi ir jaudina) – gali tapti kančia jei stokojame neutralumo ašies. Taip dažniausiai įvyksta, kada turime negatyvų

Skaityti